Czas i koszty dostawy

Czas dostawy od najkrótszych:

 • Nieodpłatne dostarczenie do nas zdjęć cyfrowych do darmowej ewaluacji - od kilku sekund
 • eBooki dostarczone do Klienta – od kilku minut
 • Wynik Ekspresowego Badania Diagnostycznego SMS'em - do dwóch godzin
 • Karty Badań Diagnostycznych PDF na adres email Klienta– od jednego dnia
 • Przedmioty materialne kurierem – od dwóch dni
 • Wyniki/Karty Badań Diagnostycznych drukowane i wysyłane – od dwóch dni

Czas dostawy różni się on w zależności od rodzaju zamówienia. Najszybsze jest nieodpłatne dostarczenie do nas zdjęć cyfrowych do darmowej ewaluacji (od kilku sekund), następnie dostawa Treści Cyfrowych (eBooków) i usług diagnostycznych (od kilku minut), następnie specjalistycznych produktów materialnych (od 2 dni), najdłuższa dotyczy drukowanych Wyników/Kart Badań Diagnostycznych (od 2 dni)

Koszt dostawy od najtańszych:

 • Wysłanie załączonych zdjęć cyfrowych do nas do darmowej ewaluacji - nieodpłatnie
 • eBooki udostępnione do pobrania lub wysłane emailem – nieodpłatnie
 • Wyniki/Karty Badań Diagnostycznych PDF emailem – nieodpłatnie
 • Wyniki/Karty Badań Diagnostycznych generowane, drukowane i wysyłane – 20 PLN
 • Przedmioty materialne kurierem standardowo – od 16 PLN - dostawa do punku odbiory z obsługą lub paczkomatu (lub więcej w przypadku bardzo dużych/ciężkich zamówień)

Wysłanie do nas załączonych zdjęć cyfrowych do darmowej ewaluacji wstępnej, dostawa Wyników/Kart Badań Diagnostycznych w formie cyfrowej (PDF) i eBooków do Klienta są nieodpłatne. Wygenerowanie, wydruk i dostawa Wyników/Kart Badań Diagnostycznych w formie papierowej wynosi, sumarycznie, 10 PLN. Dokładny koszt dostawy przedmiotów materialnych podany jest na końcu zamówienia.

Moment dostawy
Natychmiastowa dostawa następuje przy nieodpłatnej wysyłce załączonych zdjęć cyfrowych do nas w celu darmowej ewaluacji wstępnej. W przypadku Treści cyfrowych za moment dostawy uznaje się moment udostępnienia pliku do pobrania.
W przypadku eBooków/Treści cyfrowych dostawa wynosi od, około, kilku minut do 24 godzin od zaksięgowania wpłaty. Dostawa możliwa nawet w weekendy i święta, przy wyborze Przelewu natychmiastowego, BLIK, Płatności kartą płatniczą online, Google Pay, Apple Pay w celu dokonania opłaty.
Przelew natychmiastowy, płatność BLIK, Karta płatniczą online, Google Pay, Apple Pay są obsługiwane i realizowane przez Krajową Instytucje płatniczą Autopay S.A. (dawniej Blue Media S.A.) jest w pełni zintegrowany ze sklepem. Pozwala to na natychmiastową reakcję, wprowadzenie danych i udostępnienie treści cyfrowych. Proces ten przebiega automatycznie.
W przypadku innych płatności, tj., Przelewu zwykłego, może to nastąpić do 48 godzin. W przypadku wystąpienia trudności technicznych czas może się do 72 godzin. W przypadku wystąpienia rzadkich wypadków losowych termin może zostać wydłużony do wysokości maksymalnego przewidzianego w regulaminie tj.: 14 dni roboczych.
W przypadku eBook'ow klient nie ponosi żadnego kosztu dostawy, ponieważ sam pobiera treści cyfrowe po kliknięciu linku przesłanego na jego adres email, gdy są one już przygotowane do pobrania. Alternatywnie, może także kliknąć na starszy link ze statusem zamówienia. Przeniesie on klienta na stronę informacyjną, gdzie, w wypadku przygotowania eBooka, będzie już on także udostępniony do pobrania.
W przypadku problemów z pobieraniem, eBooki mogą zostać wysłane na adres email klienta jako załączniki we wiadomości e-mail. Adres email klienta podawany jest przez niego przy rejestracji konta lub składaniu zamówienia bez rejestracji.
Czas takiej wysyłki, od momentu wyczerpania wszystkich możliwości pobrania plików i poinformowaniu o tym sklepu, zawiera się od 30 minut do, maksymalnie, 14 dni w najgorszym przypadku związanym z poważnymi problemami technicznymi po stronie sklepu. Wysyłka na adres mailowy też jest zwolniona z opłat.
W przypadku Wyników/Kart Badań Diagnostycznych w postaci cyfrowej za moment dostawy uznaje się moment wysłania do Klienta pliku PDF jako załącznika w mailu na adres podany przez Klienta przy zamówieniu lub rejestracji konta. Dostawa zwolniona z opłat.
Forma cyfrowa PDF jest domyślna w zamówieniu. W przypadku wyboru dodatkowego Wyników/Kart Badań Diagnostycznych w postaci drukowanej za moment dostawy uznaje się moment pierwszej dostawy lub pierwszej próby dostawy (awizo) pod adres podany przez klienta. Taka forma dostawy jest wliczona, razem z wygenerowaniem, wydrukiem, przygotowaniem wysyłki, w sumę dodawaną za wybór dodatkowej wersji drukowanej na stronie Usługi Diagnostycznej (20 PLN).
W przypadku Przedmiotów Materialnych standardowy czas dostawy waha się, zwykle, od jednego dnia do dwóch dni roboczych i zależy głównie od rodzaju produktu. Produkty specjalistyczne mogą potrzebować dłuższego czasu na dostawę od produktów niespecjalistycznych. Ze względu na swoją indywidualną specyfikę oraz ze względów bezpieczeństwa poszczególne składniki asortymentu mogą zostać rozdzielone i mieć formę dostawy narzuconą z góry.
Koszt dostawy różni się w zależności od parametrów, formy i firmy dostarczającej przesyłkę. Koszt dostawy standardowej przesyłki kurierskiej wynosi 16 PLN. Dokładny koszt zależy od różnorodności i ilości produktów i widoczny jest na stronie informacyjnej produktu lub zostaje wyświetlony w koszyku po wybraniu formy dostawy i wpisaniu adresu dostawy.
W przypadku zdarzenia losowego, np. awarii systemu lub innych problemów technicznych, czas dostawy może ulec wydłużeniu, jednak nie powinien on przekroczyć 14 dni roboczych.
W przypadku produktów materialnych za moment dostawy uznaje się moment pierwszej dostawy lub pierwszej próby dostawy pod adres podany przez klienta.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl