Czas realizacji zamówienia

Wpływ na czas realizacji zamówienia mają:
1. Rodzaj płatności
2. Rodzaj zamówienia
3. Rodzaj dostawy

Płatności wg oczekiwania na wpłyńcie środków od najkrótszego do najdłuższego:
1. Płatności natychmiastowe - Autopay S.A. (dawniej Blue Media S.A.) - kilka minut
2. BLIK (Autopay S.A.) - kilka minut
3. Płatności kartą płatniczą online (Autopay S.A.) - kilka minut
4. Google Pay (Autopay S.A.) - kilka minut
5. Apple Pay (Autopay S.A.) - kilka minut
6. Przelew zwykły – jeden, dwa dni

Zamówienia od najkrótszego czasu przygotowania do najdłuższego:
1. Nieodpłatna wysyłka zdjęć cyfrowych do darmowej ewaluacji wstępnej – kilka minut
2. eBooki (Treści cyfrowe) – kilka minut
3. Usług diagnostyczne cyfrowe ekspresowe NA CITO – do trzech godzin
4. Przedmioty materialne – jeden dzień
5. Usługi diagnostyczne cyfrowe – trzy dni
6. Usługi diagnostyczne na podstawie próbek fizycznych – pięć dni

Dostawy od najszybszych do najdłuższych:
1. Udostępnienie eBooka (Treści cyfrowych) do pobrania – kilka minut
2. Dostawa na adres email Wyników/Kart badań diagnostycznych – kilka minut
3. Dostawa przedmiotów materialnych kurierem – od jednego dnia
4. Dostawa drukowanych Wyników/Kart badań diagnostycznych listem poleconym – od dwóch dni

Środki najszybciej wpływają w przypadku Przelewu Natychmiastowego zintegrowanego z oprogramowaniem sklepu firmy Shoper S.A. (dawniej Dreamcommerce S.A.). Realizowane są one przez Autopay S.A. Krajową Instytucję Płatniczą nadzorowaną przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) i posiadającą zgodę Narodowego Banku Polskiego (NBP) na prowadzenie Systemu Płatności. Płatności BLIK oraz środki wpływające z rozliczeń płatności kartami płatniczymi realizowane są przez tą samą instytucję. Wpływ środków przebiega najdłużej w przypadku Przelewu zwykłego, płatności Przelewy24.pl. Więcej o formach płatności na stronie: Formy płatności

Realizacja nieodpłatnej wysyłki załączonych zdjęć cyfrowych do darmowej ewaluacji wstępnej przebiega najszybciej - od kilkudziesięciu sekund i zależy od prędkości łącza. Przygotowanie zamówień, realizacja zamówionych usług przebiega szybko, w ciągu kilku minut, w przypadku eBooków (Treści Cyfrowych), następnie, do trzech godzin, w przypadku Usług diagnostycznych cyfrowych ekspresowych NA CITO. Przedmioty materialne, Usługi diagnostyczne cyfrowe, Usługi diagnostyczne na podstawie próbek fizycznych zajmują, odpowiednio, od jednego, dwóch lub trzech dni.

Dostawa przebiega najszybciej, bo kilka minut, kanałami elektronicznymi w formie pobrania pliku lub wysyłki pliku na adres email. Następnie, szybko, bo od jednego dnia przebiega dostawa przedmiotów firmą kurierską. Najdłużej zajmuje dostawa listu poleconego – od dwóch dni. Rzadko, ale jednak zdarza się, że list taki zostaje dostarczony po ponad tygodniu, nie mamy na to żadnego wpływu.

Realizacja zamówienia przedmiotów materialnych w przypadku opłaty za pobraniem następuje bez zbędnej zwłoki, czyli od jednego dnia roboczego po otrzymaniu zamówienia, bez oczekiwania na instytucje finansowe.

W przypadku zdarzenia losowego, np. awarii systemu lub innych problemów technicznych, czas realizacji może ulec wydłużeniu, jednak suma czasu realizacji i czasu dostawy nie powinna przekroczyć 14 dni roboczych z wyłączeniem Wyników/Kart badań diagnostycznych wysyłanych listem poleconym.

W przypadku większej ilości produktów zamówionych naraz czas realizacji wynosi tyle ile najdłuższy czas realizacji produktu spośród zamówionych.

Niektóre rodzaje dostawy przedmiotu fizycznego mogą wymagać dłuższych przygotowań do wysyłki lub przedsięwzięcia dodatkowych kroków. Nie pozostaje to wtedy bez wpływu na czas realizacji zamówienia. Informacja taka powinna być wyświetlona na stronie produktu lub po wyborze rodzaju dostawy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl