Bezpieczne zakupy
 • Szyfrowane dane i transakcje
 • Szyfrowanie 2048 bit
 • Wysoki certyfikat SSL
 • Gwarancja 200 000 EUR
 • Certyfikat PCI DS
 • Certyfikat ISO 27001
 • Nie płacą Państwo nam bezpośrednio
 • Wyłącznie pewne instytucje płatnicze pośredniczące nadzorowane przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) i posiadające zgodę Narodowego Banku Polskiego (NBP) na prowadzenie Systemu Płatności.
 • Różne formy płatności online: Przelew natychmiastowy, BLIK, Karty płatnicze obsługiwane przez Blue Media S.A. oraz Przelewy24.pl, Przelew zwykły
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy
 • 14 dni na rezygnację (zobacz: Regulamin)
 • Dostawa do 30 minut w przypadku treści cyfrowych i wyboru Przelewu natychmiastowego, BLIK lub Karty płatniczej (zobacz czas i koszt dostawy)
 • Szybka i dyskretna dostawa produktów

Co to są pluskwy?

Nawet w najbardziej zadbanych domach czy też szpitalach, hotelach i innych obiektach mogą pojawić się nieproszeni goście. Ich obecność bywa bardzo uciążliwa i często wymaga profesjonalnego wsparcia. Do takich intruzów należą pluskwy.

Co to są pluskwy?

To niewielkie pasożyty, które mimo naprawdę małych rozmiarów, potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Co więcej, ciężko je wykryć, co znacznie utrudnia walkę z nimi.

Pluskwy stanowią rodzaj owada z rodziny pluskwowatych. Są bardzo małe, ich odwłok ma zaledwie kilka milimetrów długości, przez co bardzo długo możemy nie zauważyć ich obecności. Ich niewielka głowa wyposażona jest w czułki, które bez problemu wykrywają potencjalną ofiarę, tj. źródło pokarmu. Podejrzenie obecności tych pasożytów pojawia się dopiero wtedy, gdy zauważymy na ciele ślady pogryzień.

Po czym rozpoznać, że mamy do czynienia akurat z pluskwą?

Pasożyty te mogą mieć różną barwę. Głodne owady są zazwyczaj żółto-brązowe. Jednak po pobraniu pokarmu kolor ich odwłoku zmienia się na ciemniejszy, tj. brązowy bądź purpurowy, co ma związek z pobraną krwią. Te pasożyty posiadają 3 pary odnóży z pazurami/haczykami, które pozwalają im utrzymać się na ciele ofiary podczas pobierania pokarmu.

Owady te są na tyle małe i na tyle sprytne, że ich obecność raczej nigdy nie jest odkrywana przypadkowo. Naszą czujność powinny wzbudzić ślady pogryzienia na ciele, a także plamki krwi na prześcieradle i pościeli. O obecności tych intruzów może również świadczyć słodki, mdły zapach w mieszkaniu.

Gdzie szukać tych pasożytów?

Pluskwy są mistrzami w ukrywaniu się przed człowiekiem. Najczęściej chowają się w materacach, w szczelinach w ramie łóżka, pod tapetami i boazerią, pod dywanami, w książkach, w listwach z przewodami elektrycznymi, w żaluzjach i fałdach zasłon, w ramach obrazów, za listwami przypodłogowymi i w innych zakamarkach.

W latach 50-60 tych pojawił się szczep odporny na DDT. Schemat nabycia odporności chroni też pluskwy przed pyretriodami, niektórymi w stopniu całkowitym – innymi w stopniu wysokim. Istnieją domowe sposoby na walkę z tymi intruzami, jednak jeżeli chcą Państwo skorzystać ze specjalistycznych preparatów to oferujemy wybór tych najskuteczniejszych. Można skorzystać także z usług profesjonalistów, którzy zaoferują jeszcze bardziej skuteczne, złożone metody nie koncentrujące się na wyłącznie na chemii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl