Jak zwalczyć pluskwy?

Możemy je przynieść z autobusu, tramwaju, szpitala, a nawet z wakacji w luksusowym hotelu... Pluskwy – bo o nich mowa – nie mają problemu ze zmianą miejsca zamieszkania. Dlatego ich obecność w domu czy mieszkaniu nie musi świadczyć o zaniedbaniach ze strony domowników. Insekty te mogą pojawić się wszędzie, nawet w miejscach, gdzie przykładana jest szczególna uwaga do sprzątania, czystości i utrzymania sterylnych wręcz warunków. Dlatego zamiast zastanawiać się, skąd pojawili się u nas nieproszeni goście, należy jak najszybciej rozpocząć z nimi walkę.

Zwalczanie pluskiew krok po kroku

Przede wszystkim należy pamiętać, że pluskwy to bardzo małe i przebiegłe insekty. Często zdarza się, że bardzo długo nie jesteśmy świadomi ich obecności. Dopiero ślady pogryzienia, wysypka na skórze, ślady krwi na pościeli, mdły zapach w pomieszczeniach czy też zauważenie żywych lub martwych insektów bądź ich jaj sprawia, że zdajemy sobie sprawę z tego, z jakim wrogiem mamy do czynienia. W takiej sytuacji należy jak najszybciej podjąć poniższe działania.

  1. Zlokalizowanie miejsc bytowania insektów - najczęściej są to materace, łączenia mebli, ramy obrazów, książki, żaluzje, listwy podłogowe i inne ciemne, odizolowane miejsca. Warto też rozkręcić kratki wentylacyjne.
  2. Zastosowanie profesjonalnych środków do zwalczania pluskiew – w zależności od liczebności insektów oraz miejsca ich bytowania sprawdzą się pułapki i detektory, pokrowce, a także specjalne preparaty. Należy jednak pamiętać, by przed ich zastosowaniem dokładnie zapoznać się z zaleceniami producentami i bezwzględnie się do nich stosować.
  3. Wsparcie domowymi metodami - zarówno w trakcie walki z pluskwami, jak i w celu profilaktyki warto postawić na proste, sprawdzone metody. Insekty te nie lubią częstego odkurzania, wysokich temperatur prania, a także zapachu eukaliptusa, goździków czy też kurkumy.
  4. Gruntowne porządki - niezależnie od wybranej metody konieczne jest również wypranie pościeli, materaca, narzut, piżam, a nawet pluszaków w temperaturze minimum 45 stopni. Warto również umyć myjką parową wszelkie szczeliny i miejsca potencjalnego bytowania insektów.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl