Bezpieczne zakupy
 • Szyfrowane dane i transakcje
 • Szyfrowanie 2048 bit
 • Wysoki certyfikat SSL
 • Gwarancja 200 000 EUR
 • Certyfikat PCI DS
 • Certyfikat ISO 27001
 • Nie płacą Państwo nam bezpośrednio
 • Wyłącznie pewne instytucje płatnicze pośredniczące nadzorowane przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) i posiadające zgodę Narodowego Banku Polskiego (NBP) na prowadzenie Systemu Płatności.
 • Różne formy płatności online: Przelew natychmiastowy, BLIK, Karty płatnicze, Google Pay, Apple Pay, Przelew zwykły
 • Płatności gotówkowe: pobranie przez kuriera, pobranie na poczcie
 • Gwarantowany zwrot pieniędzy
 • 14 dni na rezygnację (zobacz: Regulamin)
 • Dostawa do 30 minut w przypadku treści cyfrowych i wyboru Przelewu natychmiastowego, Google Pay, Apple Pay, BLIK lub Karty płatniczej (zobacz czas i koszt dostawy)
 • Szybka i dyskretna dostawa produktów - dostawa kurierem, dostawa do punktu odbioru (Żabka, paczkomat, punkt pocztowy, inne), pobranie przez kuriera, pobranie na poczcie

PLUSKWY 2.0 Ochrona przed przeniesieniem-Oczyszczanie-Profilaktyka eBook PDF

Dostępność: Tak
Wysyłka w: 30 minut przy Przelewie Natychmiastowym, BLIK, Karcie płatniczej*
Cena: 29,00 zł 29.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

eBook PLUSKWY 2.0 Ochrona przed przeniesieniem - Oczyszczanie - Profilaktyka zawiera, m.in.:
Kontakt z pluskwami poza domem

Wiemy, że mieliśmy, będziemy mieli lub mamy kontakt z pluskwami poza domem. Absolutnie nie chcemy sprowadzić sobie pluskiew do domu, a ryzyko jest poważne. Z różnych względów: pluskwy są u dziadka, babci lub kogoś innego z rodziny, pluskwy u rodziców w podeszłym wieku, pluskwy w szpitalu, pluskwy na wyjeździe, pluskwy w akademiku lub bursie, pluskwy w hotelu lub motelu, pluskwy w kinie, pluskwy na wakacjach, pluskwy w pociągu, busie, samolocie, pluskwy w pracy, pluskwy w meblach. Jak nie przenieść pluskiew tam gdzie mieszkamy? Nie chcemy też ich wziąć ze sobą, gdy się przeprowadzamy z zapluskwionego lokalu. I tu pytanie: Jak wytępić pluskwy dostępnymi sposobami, przed ich przybyciem do nowego domu? Jak zwalczyć pluskwy łóżkowe domowym sposobem, zanim rozgoszczą się po przyjeździe, np. w nieswoim łóżku?
To wszystko jest możliwe i nawet nie jest trudne. Największe przeszkody stanowią błędy, które popełniamy z braku doświadczenia oraz brak głębokiej wiedzy. Ta pozycja ma za zadanie usunąć te oraz inne przeszkody. Obejmuje tylko domowe sposoby na pluskwy. Nie muszą się Państwo obawiać, że jedną z wytycznych będzie: Kup specjalistyczny środek na pluskwy XTRA-SUPER-O-BED BUG KILLER-10-SC (który i tak działałby niezadowalająco, jak i inne chemiczne w przypadku pluskiew). Podane metody to są też środki na larwy pluskwy (nimfy) i środki na jaja pluskwy.
Pluskwy - zwalczanie przy przeprowadzce
Jak pozbyć się pluskiew przy przeprowadzce? Mogą to być przenosiny z zapluskwionego pokoju do innego albo przenosiny do innego lokalu. Kiedy najlepiej pozbyć się pluskiew? Przed, w trakcie czy, dopiero, w nowym lokalu? Każda z tych opcji ma swoje plusy. Czasami nie ma wyjścia i możemy to zrobić dopiero w lokalu docelowym. Nie trzeba się tego mocno obawiać. Dezynsekcja pluskiew we własnym zakresie jest możliwa, należy jednak trzymać się wytycznych.
Pluskwy - oczyszczanie na miejscu
Jest to do przeprowadzenia. Mamy nawet do wyboru opcje niszczenie pluskiew przed ostatnim noclegiem lub niszczenie pluskiew po ostatnim noclegu. Różnią się one od siebie.
Pluskwy - oczyszczanie poza lokalem
Czyli zwalczanie pluskiew na zewnątrz. Mogą nam posłużyć różne, powszechnie dostępne usługi normalnie do tego nieprzeznaczone. Prawdopodobnie, nawet nie będą się domyślać. Może też do tego posłużyć inny lokal nieużytkowy.
Pluskwy - oczyszczanie z pluskiew w mieszkaniu
Przynieśliśmy pluskwy do mieszkania. Adrenalina wyższa niż w pozostałych przypadkach. Spokojnie – jesteśmy przygotowani. Mamy potrzebne elementy, wiemy jak ograniczyć sobie nakład pracy, wiemy jak posortować zawczasu albo na miejscu i jak oczyszczać z pluskiew w mieszkaniu, na miejscu, przy zachowaniu potrzebnych zasad bezpieczeństwa. Wszystkie stadia pluskwy zwalczamy sami skutecznymi i niechemicznymi domowymi sposobami. Każdą posortowaną grupę traktujemy inaczej. Czy jest sens stosować teraz też chemiczne środki na pluskwy? Jeżeli nie, to dlaczego?
Bierne zwalczanie pluskiew
Niszczymy pluskwy nie kiwając palcem. Po wypełnieniu kilku łatwych, opisanych wskazówek pluskwy giną same. Jest to skuteczny środek przeciwko pluskwom. Po raz pierwszy dokładnie opisany w literaturze. Jakie warunki zapewnić pluskwom by wyginęły same? Najczęściej jest to wykorzystywane przy oczyszczaniu całych pomieszczeń lub przedmiotów o ogromnych gabarytach, ale mniejsze przedmioty także doskonale się do tego nadają. Czy pluskwy hibernują samoistnie, jak podpowiadają wpisy na forach? Odpowiedź: absolutnie nie. Kiedy pluskwy hibernują?
Pluskwy w pociągu
Pluskwy mogą się także znaleźć w busie, samolocie lub innych, jednak najczęściej słyszy się o pluskwach w pociągu. W których pociągach będzie więcej pluskiew? W jakich środkach lokomocji pluskwy występują? Jaka jest zasada? Czy ugryzienia pluskiew w pociągu zdążą nas zaalarmować? Jak się ustrzec przed pluskwami w pociągu lub podobnej sytuacji i co zrobić potem? Jaki zastosować bagaż przeciwko pluskwom lub jak chronić bagaż przed pluskwami?
Pluskwy w szpitalu
Ślady po ugryzieniach pluskwy w szpitalu będą mylące. Może to zostać zdiagnozowane jako wysypka będąca reakcja na leki. Skąd się wzięły pluskwy w szpitalu?  Czy jest to wina personelu? Jak mogę zatrzymać pluskwy po pobycie w szpitalu przed rozprzestrzenieniem się w domu? Jak ustrzec przed pluskwami rzeczy osobiste w depozycie? Jak bezpiecznie trzymać rzeczy osobiste na sali? Co z  torbą od laptopa lub laptopem?
Pluskwy w akademiku
Oprócz akademika pluskwy mogą być w bursie, hotelu pracowniczym i innych. Ryzyko pluskiew w akademiku rośnie ze względu na dużą ilość osób na małej powierzchni, odwiedziny z innych pokoi oraz na częste podróże lokatorów, np. pociągami. Jakie strategie zastosować, żeby nie przywieźć pluskiew do domu? Co mogę zmienić w pomieszczeniu, które dzielę z innymi, by problem pluskiew w akademiku mnie nie dotykał?
Pluskwy w kinie
Słyszy się czasem takie doniesienia. Mogą czekać na nas zaczajone pluskwy w kinie, dzieje się to bardzo rzadko. Prawdopodobnie nie będziemy świadomi, że zostaliśmy pokąsani przed pluskwy na sali kinowej. Jeżeli jednak tak, to są tu wskazówki, jak nie przynieść pluskiew z kina do domu. Czy zrezygnować z wyjść do kina? Czy można spotkać pluskwy w restauracji?
Pluskwy w pracy
Niektóre zawody mogą być narażone na częsty kontakt z pluskwami w miejscu pracy. Dotyczy to osób pracujących z niektórymi zwierzętami. Tylko specyficzne ssaki i ptaki przenoszą pluskwy i stanowią zagrożenie. Które to są?
Można spotkać dużą populację pluskwy w noclegowni, ośrodku pomocy, domu
opieki, więzieniu, domu dziecka, schronisku młodzieżowym, szpitalu, hotelu, hostelu. Osoby mające bliższy kontakt z pomieszczeniami noclegowymi lub z nocującymi są bardziej narażone na kontakt z pluskwami. Całkowita ochrona przed pluskwami może nie być możliwa, ale można przedsięwziąć środki przeciwko przeniesieniu pluskiew poza miejsce pracy, np. do domu. Jaki prosty system wdrożyć?
Pluskwy w meblach
Nie wszystkie meble używane są zagrożeniem. Jak przekonać się, czy na używanym meblu są pluskwy? Niektóre używane meble mają doskonałą konstrukcję i można ją użyć jako środek do walki z pluskwami. Używane będą bardziej narażone na obecność niż meble nowe. Jest tylko jeden moment, w którym mogą do nas przyjechać nowe meble z pluskwami.


O wiele lepiej zawczasu opanować sytuację, zanim trafi do naszego domu i spowoduje ogromny stres. Możemy potem wpaść w inną pułapkę: panika powoduje, że jesteśmy w stanie zapłacić wysoką cenę i łatwiej ulec oszustom. Zaproponują oni, w naszej sypialni, rozwiązania lekkie, łatwe i przyjemne na bazie toksycznych oprysków (np. zamgławianie pluskiew).

TYTUŁ: PLUSKWY 2.0 Ochrona przed przeniesieniem • Oczyszczanie • Profilaktyka
Wydawnictwo Lectus, autor: Daniel Marek
projekt okładki: Joanna Scheller
redakcja: Weronika Burman
korekta: Aleksandra Kotala
opinia wstępna: Anna Wasilewska-Stawiak
skład: Andrzej Ratajczak
tekst i grafiki: Daniel Marek
copyright © Lectus 2015
wszelkie prawa zastrzeżone
e-ISBN-13: 978-83-942145-1-7
Seria: PLUSKWY, Język: polski
Data wydania: lipiec 2015
Rodzaj wydania: eBook, DRM: brak
Ilość stron: 74 (przy formacie PDF)
Format: PDF
Formaty: ePUB dostępny tutajMOBI dostępny tutaj

UWAGA: Pobranie lub wysyłka na adres email na cały świat. Warunkiem jest podanie adresu w Polsce w danych do faktury.

*Zobacz czas i koszt dostawy

Zapraszamy też do zapoznania się ze spisem treści dostępnym do ściągnięcia poniżej.

Opinie o produkcie (1)

27 kwietnia 2019

Dużo informacji, ale kolejne warianty i możliwości trochę nudne. Podobało mi się, że mogłam wszystko zrobić po powrocie w domu bałam się, że muszę wszystko wcześniej oddać do czyszczenia. Przydatne tipy na przyszłe wyjazdy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl